Zálety Aleny Zárybnické: Žijete se zvířaty a bez tekoucí vody, vzpomíná cestovatelka na Nepál
S láskou a touhou po cestování se už narodila. V roce 2011 dala výpověď v práci a chtěla toho vidět co nejvíc. A protože jí dávalo smysl dobrovolnictví, rozhodla se odjet do Nepálu. Tereza Košnařová o své cestě napsala trochu deník a trochu cestopis s názvem Jednou se mi splní sen.
--------
28:44
Jezte, ať vám to sluší: Vysoký cholesterol. Mají na jeho hladinu vliv vajíčka či alkohol?
Co to je cholesterol a jak se liší LDL a HDL? Proč je jeho vysoká hladina v krvi riziková? Které rady už dnes neplatí? Lze jen výživou snížit hladinu cholesterolu v krvi? Máme omezit maso? Tereza Bebarová se ptá nutriční terapeutky Veroniky Pourové.
--------
12:41
Jak to vidí...: Adam Šindelář: Matematik, misionář, ekolog. Nový papež Lev XIV. slibuje kontinuitu a mír pro všechny
Novou hlavou katolické církve se stal kardinál Robert Francis Prevost, rodák z amerického Chicaga. Šedesátidevítiletý augustinián si zvolil jméno Lev XIV. Jaké úkoly na nového pontifika čekají? Co naznačují jeho první slova? Naváže na směr a hodnoty svého předchůdce Františka? A jaké nároky klade na papežský stolec mediální doba? Otázky pro dramaturga náboženských pořadů Českého rozhlasu Adama Šindeláře.
--------
26:39
Člověčiny: Tajemstvím úspěchu je začít. Co všechno jsme pro něj schopni obětovat?
Člověk je tvor soutěžící, bažící po úspěchu. Jak jsme či nejsme úspěšní, a co všechno považujeme za úspěch? Co všechno jsme pro něj schopni obětovat? Jak vypadaly a vypadají trofeje v různých společnostech? Odpovědi uslyšíme od autorů Člověčin Martina Soukupa a Martina Rychlíka.
--------
23:33
Příběhy z kalendáře: Konec 2. světové války. Den vítězství má rozdílné datum
Žádný konflikt v dějinách lidstva nepřinesl tolik obětí, krve a zkázy jako 2. světová válka. Žádný ale také neměl tolik konců. Poprvé bezpodmínečnou kapitulaci podepsali Němci 7. května 1945 v severofrancouzském městě Remeši, podruhé o den později v Berlíně, kdy už měl ovšem Stalin v Moskvě na kalendáři datum 9. května, takže od té doby se Den vítězství slaví v každé zemi jinak.